Steeds meer Belgen vieren vakantie in Nederland, met name de Zeeuwse campings zijn populair. Volgens de vereniging van recreatieondernemers Recron vinden Belgen hun eigen kust te druk en te dicht bebouwd.
In 2012 brachten 220.000 Vlamingen hun vakantie in Zeeland door, vorig jaar was dat opgelopen naar 271.000. En ook dit jaar zet de stijging door, meldt Recron. De Belgen komen vooral in het voor- en najaar.
Culinair
In 2013 brachten in totaal 883.000 buitenlanders hun vakantie door aan de Zeeuwse kust. De meeste toeristen in Zeeland zijn overigens nog steeds Duitsers.
Volgens Recron waarderen de Belgen ook de culinaire mogelijkheden in Zeeland. De provincie telt een aantal sterrenrestaurants. Ook zouden de Belgen het door de economische crisis dichter bij huis zoeken.
Vlaanderen
De VVV in Zeeland herkent de trend en zegt dat de Belgen ook steeds langer blijven. Kwamen ze vroeger één dag, nu brengen ze hun hele vakantie door aan de Nederlandse kust. De plaatsen Sluis en Hulst in het voor Belgen makkelijk bereikbare Zeeuws-Vlaanderen zijn bijzonder populair onder Belgische dagjesmensen.
Het aantal Zeeuwen dat zijn vakantie in Vlaanderen doorbrengt nam in 2013 overigens af met 3000, naar 55.000.
hits=709=