Aanvullende verzekeringen op vrijwillige basis dekken de minder voorkomende klachten, behandelingen en kosten, zoals lenzen en brillen.
Via de belastingaanslag betaalt de overheid mee. Wanneer u kosten krijgt, die onder de “overige buitengewone lasten” vallen, levert dit een besparing op van circa 40% en voor de hogere inkomens 50%.
Vallen de kosten onder de “specifieke uitgaven”, dan is de belastingbesparing zelfs hoger. Stel een bril kost u € 1.000. Dit valt onder de “specifieke uitgaven” en u krijgt een toeslag van 113%. Als u in deze rubriek meer uitgeeft dan € 314, krijgt u de vaste aftrek voor chronisch zieken van € 795. Per saldo heeft u een totale aftrek van € 2.925 (1.000 + 1.130 + 795). Bij een belastingtarief van 40% is de teruggave € 1.170, dus meer dan de bril heeft gekost ! Tandartskosten vallen er ook onder. U kunt dus zelf nagaan wat een gebitsreconstructie u kost.
hits=1= / id=1535=